Praca nad nową wersją - FoodCoop System

W piatek od godziny 11:00 do ostatnich sił!!! bedziemy pracować nad nową wersją systemu FoodCoop opartego o Drupal 7 i Drupal Commerce. Zainteresownych przyłączeniem się zapraszamy na mały programistyczny maraton.

Od godziny 11:00 do 16:00 będziemy pracować w Hotelu Orbis w sali Danuta (potem najprawdopodobniej zmienimy miejsce by skonsumować pizzę).

***Do kogo skierowany jest ten warsztat?***

- Zapraszamy programistów php oraz "drupalowców" chcących przekonać się w praktyce jak rozwijane jest "żyjące" platforma bazująca na Drupal 7.

- Ludzi z umiejetnościami językowymi do tłumaczenia interfejsu i tekstów na stronę.

- Specjalistów od Social Media

- Projektantów i UX-sowców

- Chętnych do pomocy w spisywaniu dokumentacji.

***Jakie są wymagania uczestnictwa?***

- Chęci zmiany świata!

- Kompetencje z wyżej wymienionych dziedzin.

- W przypadku programistów byłoby dobrze, gdyby uczstnicy znali PHP lub podstawy Drupala, systemu kontroli wersji Git oraz znali takie pojęcia i moduły jak: drush, rules, views, PHP, CSS, HTML, JavaScript.

***O jaką wiedzę wzbogacą się uczestnicy?***

Przede wszystkim będą działać pod okiem ludzi, którzy zjedli zęby na drupalu często zaczynając swoją przygodę od wersji 5 lub nawet wcześniejszej. Są to jednocześnie osoby profesjonalnie zajmujące się prowadzeniem szkoleń drupalowych na różnych poziomach zaawansowania.
Główny nacisk podczas tych zajęć będzie położony na pracę w rozproszonym zespole, co jest kluczowe przy rozwijaniu projektów Open Source (Extreme programing).

FoodCoop jest systemem opartym o dystrubucję Commerce więc będzie można się przekonać jakie w praktyce daje możliwości oraz do czego jeszcze oprócz sklepów internetowych można ją wykorzystać dzięki modyfikacjom.
No i ostatnie, ale nie najmniej ważne: Każdy, kto zasiądzie z nami do klawiatury automatycznie dostanie bufa +10 do wiedzy i charyzmy, ponieważ nie ukrywamy, że za FoodCoop stoi głębsza idea organizacja tańszych i zdrowszych produktów spożywczych lokalnie, bez pośredników!

***Więc czym jest ten FoodCoop?***

FoodCoop jest aplikacją wspierającą kooperatywy spożywcze http://www.foodcoop.pl/ dzięki którym z jednej strony mieszkańcy wielkich miast (kooperatywy działają już m. in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie) otrzymują dostęp do produktów rolniczych z pominięciem pośredników. Korzystają też producenci żywności ponieważ dzięki braku marży sklepów i hurtowni lepsze ceny dla rolników małych dla klienta pozostają wciąż konkurencyjne.

Postanowiliśmy rozwijać FoodCoop jako rozwiązanie Open Source ponieważ głęboko wierzymy w oddolną inicjatywę ludzi, dla których demokracja to nie tylko cykl: krzyżyk na karcie do głosowania, narzekanie na rzadzących byle do następnych wyborów.

Status: 
Accepted
Experience level: 
Intermediate
Session Language: 
Polish
Type: 
workshop